دستمال، محلول های پاک کننده، اسپری ضدعفونی کننده و یا سنیتایزر کدام؟

دستمال، محلول های پاک کننده، اسپری ضدعفونی کننده و یا سنیتایزر کدام؟

همانطور که می دانید تلفن همراه به دلیل ماهیت آن، محل مناسبی جهت رشد میکروارگانیسم‌ها می باشد. فعالیت باطری تلفن همراه و گرم بودن سطح آن به واسطه فعالیت باطری، تماس مستقیم و مداوم تلفن همراه با دست، گوش، بینی و دهان فرد و عدم امکان شست شوی آن همه و همه نگرانی های جدی را برای استفاده کنندگان ایجاد نموده‌است.

در گذشته وسایلی برای میکروب زدایی تلفن همراه به بازار معرفی شده اند که به دلیل ماهیت الکترونیکی تلفن همراه کارآیی لازم را نداشته اند. برای مثال براساس مطالعات بعمل آمده اسپری یا محلول های تمیز کننده و یا دستمال های آغشته به مواد ضدعفونی کننده نتوانسته اند به صورت کامل دستگاه را میکروب‌زدایی نمایند.یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار صفحه های نمایشگر تلفن های همراه، تمیز کردن و نگهداری از آنها است. چرا که افراد در زمان تمیز کردن مستقیماً با صفحه نمایشگر سر و کار دارند و کوچکترین اشتباه ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای صفحه نمایشگر به همراه داشته باشد.
در مانیتورهای CRT یا همان مانیتورهای نسل قدیم این مشکل وجود نداشت و شما با کشیدن یک دستمال نرم به همراه محصولاتی که ترکیبات آنها از الکل ، آمونیاک و یا سایر مواد حلال قوی بود میتوانستید صفحه نمایشگر خود را براحتی تمیز کنید.

اما امروزه با بکار گیری صفحه نمایش های LCD و LED توسط کارخانه های تولید کننده تلفن همراه، استفاده از مواد شیمیایی نظیر الکل، اسپری و محلول جهت تمیز کردن تلفن همراه توصیه نمی گردد. صفحه های نمایشگر LCD را به هیچ عنوان نمی‌توان با صفحه مانیتورهای CRT و یا شیشه ی پنجره مقایسه کرد.
این صفحات در برابر مواد شیمیایی مقاوم نیستند و ممکن است حتی با یکبار استفاده از این مواد شیمیایی صفحه نمایشگر شما بطور کامل صدمه ببیند. پس برای پاک کردن این مانیتورها به هیچ عنوان از محلولهای شیشه پاک کن ، الکل ، محلولهای آمونیاکی و یا دیگر محلولهای دارای مواد شیمیایی استفاده نکنید.

علاوه بر حساسیت صفحات نمایشگر به محلول ها و اسپری های شیمیایی، اسپری کردن مایع تمیز کننده ممکن است باعث شود که محلول براحتی از قاب باریک کنار صفحه نمایشگر به داخل نفوذ پیدا کرده و در صفحه زیرین صفحه نمایشگر پخش شده و موجب آسیب رساندن به تلفن همراه گردد.

علاوه بر موارد یاد شده، به علت مصرفی بودن این مواد، مصرف کننده همواره نیاز به خرید آنها دارد و در طول زمان نیز مقرون به صرفه نمی باشد.

اخیراً دانشمندان با بهره گیری از اشعه UV-C دستگاهی را به بازار عرضه نموده اند که به میزان ۹۹/۹۹۹ درصد میکروارگانیسم ها را از میان می برد.

ویژگی ها و مزایای دستگاه سنیتایزر :

  • از بین بردن میکروارگانیسم ها به میزان ۹۹/۹۹۹ درصد
  • سازگار با سلامت خانواده با بهره گیری از اشعه UV-C
  • فاقد مواد شیمیایی
  • ضد عفونی کردن تلفن همراه در عرض ۶ دقیقه بدون تماس دست
  • شارژ نمودن تلفن همراه هم زمان با ضدعفونی شدن
  • خوش بو نمودن تلفن همراه
  • مقرون به صرفه
هدایای تبلیغاتی
هدایای تبلیغاتی

این نوشته را به اشتراک بگذارید